Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

S-19 z Rzeszowa do Barwinka będzie trasą bardzo widokową


 Zdaniem europosła z Podkarpacia Tomasza Poręby po podpisaniu kontraktu terytorialnego sprawnie i szybko zrealizowany zostanie odcinek S-19 z Rzeszowa do Barwinka.

Będzie to trasa bardzo widokowa ale niezwykle zaawansowana technologicznie ze względu na budowę kilku tuneli i estakad. Są zagwarantowane  środki na ten cel. 21 miliardów złotych pochodzić będzie zarówno z budżetu państwa jak i funduszy unijnych. Tomasz Poręba dodał, że pod względem administracyjnym i dokumentacyjnym inwestycja jest przygotowana, trwają prace nad koncepcją projektową, oraz badania geologiczne. Eurodeputowany PIS zapowiedział, że w najbliższym czasie będzie zabiegał, aby cały podkarpacki odcinek wpisany został do europejskiego szlaku TEN -T. 

Budowana trasa S-19- czyli Via Carpathia to gigantyczna szansa dla całej Polski, a przede wszystkim polskich portów - stwierdził Poręba. Zmieni kierunki transportowe naszych południowych sąsiadów. Nastąpi przepływ towarów przez Rzeszów - Lublin - Warszawę nad Bałtyk. Eurodeputowany PIS powiedział, że za dwa trzy lata zakończony będzie odcinek S-19 między Lublinem a Rzeszowem, a w perspektywie 7-8 lat powinien być gotowy cały podkarpacki fragment S-19 do granicy ze Słowacją.

źródło: PR Rzeszów

2017-11-09
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.