Światowa akcja „Pola Nadziei” w Łękach Dukielskich

W celu uwrażliwienia dzieci i młodzieży na miłość i szacunek do drugiego człowieka w naszej szkole zostało zorganizowane spotkanie z panią Wirą Jankowską - wolontariuszką hospicjum w Krośnie. Pani Wira przybliżyła szkolnej społeczności zagadnienia związane z wolontariatem. Naszą żywą reakcją na konieczność niesienia pomocy potrzebującym było przyłączenie się do akcji "Pola Nadziei", która została przeprowadzona w Niedzielę Palmową. Na naszym terenie akcja objęła Krosno, Rymanów i Łęki Dukielskie. Byliśmy pierwszą szkołą w gminie, która kwestowała na rzecz krośnieńskiego hospicjum. Przed akcją uczniowie i nauczyciele przygotowali symboliczne żonkile, którymi obdarowywano wszystkich ofiarodawców. Łącznie zebrano 734,34 zł. Podczas kwesty panowała miła atmosfera. Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji serdecznie dziękujemy!

Cieszymy się, że jako społeczność reprezentująca Pokolenie Jana Pawła II możemy czynnie realizować przesłanie naszego Patrona - zauważać potrzebujących i nie zostawiać ich bez pomocy.

U. Spiech

2009-04-17