Informacja o programie PEAD 2009

Realizując program PEAD - dostarczanie żywności dla najuboższej ludności - od miesiąca marca 2009 r. rozpoczyna się wydawanie żywności przeznaczonej na rok bieżący. Żywność pozyskiwana jest z Zarządu Okręgowego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Krośnie. Rozprowadzaniem żywności w Dukli zajmuje się Zarząd Miejsko-Gminny Polski Komitet Pomocy Społecznej. Na rok 2009 r. pomocą żywnościową zaplanowano objąć 2000 osób z gminy, zakwalifikowanych wg obowiązujących kryteriów przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dukli. Do rozprowadzenia przewidziane jest około 80 ton żywności w szerokim asortymencie, takim jak: mąka, makaron świderki, makaron krajanka, kasza, płatki, musli, dania gotowe, ser żółty, ser topiony, cukier, dżem, mleko, mleko w proszku, masło, zupa krupnik, herbatniki, kawa.

Wydawanie żywności odbywa się w magazynie po Spółdzielni Inwalidów. W miesiącu marcu wydawanie odbyło się w dniach 30-31. Terminy wydawania będą ogłaszane w zależności od wpływu towaru w poszczególnych miesiącach. Magazyn czynny jest również w każdy czwartek. Zasady wydawania ilości danego artykułu przypadającego na 1 osobę zależne są od tego, ile danego artykułu jest przeznaczone do rozprowadzenia.

2009-04-06