baner-dustaw

baner-mpolski

XI edycja Barbórkowych Zawodów Strzeleckich

Liceum z Dukli w pierwszej dziesiątce

10 grudnia 2010 r. grupa uczniów i troje nauczycieli uczestniczyła w zawodach strzeleckich, które odbyły się na obiektach "Naftówki". Spośród uczniów naszej szkoły najlepiej zaprezentowała się Monika Jakieła z wynikiem 50 pkt. W rywalizacji wspierali ją uczniowie klasy I LO (profil mundurowy), którzy mimo iż debiutowali w zawodach stanęli na wysokości zadania i uzyskali wynik, który pozwolił drużynie awansować do pierwszej dziesiątki turnieju.
Końcowa klasyfikacja zespołowa szkół ponadgimnazjalnych w strzelaniu z karabinka pneumatycznego Kpn 10 o Puchar Starosty Krośnieńskiego przedstawia się następująco / pierwsza dziesiątka/:
ZSP Nr 5 w Krośnie - 205 pkt. - 1. miejsce, II LO w Krośnie -190 pkt. - 2., ZSP Nr 4 w Krośnie -181 pkt. - 3., ZSP Nr 3 w Krośnie -178 pkt. - 4., LO Jedlicze - 176 pkt. - 5., MZSP Miejsce Piastowe - 163 pkt. - 6., ZSP Nr 1 Krosno - 163 pkt. - 7., ZS Jedlicze - 143 pkt. - 8., KLO Krosno - 133 pkt. - 9., LO Dukla - 119 pkt. -10.
Nauczyciele strzelali z karabinka sportowego (kula) z odległości 50 metrów do tarczy olimpijskiej. Najlepiej zaprezentowała się Małgorzata Kusiak, która z wynikiem 78 pkt. zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji kobiet, a jej rezultat niewiele odbiegł od najlepszego wyniku osiągniętego w rywalizacji mężczyzn, gdzie zwycięzca zdobył 84 pkt. Miejsce na podium zajęła również Anna Lis, dzięki temu podium wśród kobiet zostało zdominowane przez ZS nr2 z Dukli, a nauczycielki przywiozły do szkoły dwa medale - złoty i brązowy.
Końcowa klasyfikacja indywidualna kobiet o Puchar Prezydenta Miasta Krosna / pierwsza trójka/:
Małgorzata Kusiak ( ZS nr2 Dukla) - 1. miejsce, Magdalena Krukar (MZS nr5 - Krosno) - 2., Anna Lis ( ZS nr2 Dukla) - 3.
Oprócz dwóch wymienionych nauczycielek w zawodach startował również Krzysztof Belczyk. Jego wynik - 56 pkt., przyczynił się do zajęcia wysokiego 6. miejsca przez ZS nr 2 w Dukli, w końcowej klasyfikacji zespołowej nauczycieli o Puchar Prezydenta Miasta Krosna.