Dukla na pierwszy ogień

23 marca br. Radio Rzeszów rozpoczęło cykl audycji Miasta Miasteczka Podkarpacia. Pierwszym miasteczkiem była Dukla.

Audycja rozpoczęła się rozmową z burmistrzem gminy Dukla Markiem Górakiem. Składała się z 2 części: bloku przedpołudniowego, obejmującego historię Dukli, współczesność: inwestycje Dukli, gminy Dukla, plany na przyszłość, ważne wydarzenia 2010 roku, obchody 630 lecie nadania praw miejskich Dukli, produkty regionalne. Blok popołudniowy obejmował szeroko pojętą kulturę i sport. W czasie audycji do wyjazdowego studia, które mieściło się w starym magistracie (obecnie Ośrodek Kultury w Dukli) mieszkańcy Dukli przynosili zdjęcia starej Dukli i opowiadali co na nich się znajduje. Imponującą kolekcje zaprezentował p. Stanisław Lis, były dyrektor dukielskiego liceum. Zdjęcia przyniosły również: p. Krystyna Głód i p. Jadwiga Stola z Dukli, a także p. Grażyna Kłap z Równego. Nie obeszło się bez poczęstunku: p. Waldemar Maziejuk częstował serami kozimi, p. Grażyna Kłap proziakami. A wszystko to odbywało się przy śpiewie Zespołu "Łęczanie".

Wszystkim, którzy uczestniczyli w audycji serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także Ośrodkowi Kultury za udostępnienie pomieszczenia i logistyczne wsparcie.

2010-03-25