„Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”

Walentynki w ZSP w Iwli

"Walentynkowa wyprawa do krainy zakochanych"- to impreza, która odbyła się ZSP w Iwli w piątek 20 lutego. Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie kl. II i III gimnazjum oraz kl. III szkoły podstawowej. Śpiewano piosenki takie jak: " To twoja wina" oraz "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał". Młodsi artyści wcielili się w rolę członków zespołów The Beatles, śpiewając piosenkę "Love me do" oraz ABBA, interpretując znany przebój tej grupy pt. " SOS". Imprezę uświetnił także występ Natalii Fydryk, która wykonała piosenkę z repertuaru Whitney Houston pt. "I have nothing". Piosenka ta w jej wykonaniu zdobyła pierwsze miejsce w tegorocznym Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej. Swoje interpretacje piosenek przedstawiły także Magdalena Rąpała śpiewając "Zawsze tam gdzie ty" oraz Anna Kogut wykonując utwór "Takie tango". Wyznaniom miłosnym służyły również wiersze znanych poetów m.in. Wisławy Szymborskiej "Nic dwa razy się nie zdarza", Adama Asnyka "Między nami nic nie było", Adama Mickiewicza "Niepewność" czy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego "Rozmowa liryczna". Niektóre z nich były ciekawie inscenizowane oraz interpretowane w humorystyczny sposób dając okazję do fantastycznej zabawy, która wciągnęła wszystkich widzów.
Podczas imprezy ogłoszone zostały wyniki konkursu "Sezam" oraz Konkursu na Kartkę Walentynkową z Życzeniami w Języku Obcym. Dyrektor wręczył laureatom dyplomy. Niezwykle oczekiwaną częścią imprezy, na którą czekali wszyscy uczniowie było ogłoszenie wyników głosowania na "najmilszą koleżankę"i "najmilszego kolegę" w szkole. I tak koronowani zostali:

• Aleksandra Bożętka
  • Marcin Szymański
  • Aleksandra Jarema
  • Krystian Pietruś

Podsumowaniem całej imprezy była dyskoteka, podczas której rozdana została poczta walentynkowa.

2009-03-06