Szczepienie lisów

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Krośnie informuje o planowanej w terminie 01-10 września 20l0r. akcji szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Szczepienie to obejmie swoim zasięgiem cały teren województwa podkarpackiego. W związku z powyższym uprzejmie proszę o jak najszersze poinformowanie mieszkańców o planowanej akcji szczepienia lisów. Szczepionka przeciw wściekliźnie zrzucana będzie z samolotów na terenie lasów, pól, pastwisk i nieużytków rolnych. Szczepionka umieszczona jest w brązowych kostkach o wymiarach zbliżonych do pudełka zapałek. Nie należy ich podnosić ani dotykać.

Przynęty które były dotykane przez ludzi są omijane przez lisy. Dla zachowania ostrożności, po przypadkowym zetknięciu ais ze szczepionką (otwarte rany, jama ustna, oczy, nos) trzeba dokładnie przemyć te miejsca wodą z mydłem i zgłosić się do najbliższej przychodni. W okresie trzech tygodni po wyłożeniu szczepionki nie należy wypuszczać psów na tereny objęte akcją (dotyczy to również psów myśliwskich).
2010-08-23