Władysław Szwast stulatek z Teodorówki

Władysław Szwast urodził się 2 maja 1911 roku w Teodorówce. Ma dwie córki Marię i Janinę, dwie wnuczki, pięcioro prawnucząt i czworo praprawnucząt. Przed II wojną światową pracował w firmie POLMIT, zajmującej się poszukiwaniami nafty i gazu na terenie Podkarpacia i w okolicach Stryja i Drohobycza(obecnie tereny Ukrainy). Po wojnie w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie przepracował około 20 lat ? to była praca w Wielkopolsce, najczęściej w okolicach Poznania. Pracował przy odwiertach. Później pracował w Przedsiębiorstwie Usług Technicznych w Dukli, a przed emeryturą w Gospodarce Komunalnej i Mieszkaniowej w Dukli. Recepta na długowieczność według szanownego Jubilata to praca, humor i solidne śniadanie, a kolację można sobie odpuścić.

2 maja br. szacownego Jubilata odwiedził wiceburmistrz gminy Dukla Andrzej Bytnar z życzeniami i okolicznościowym prezentem. Były życzenia i kwiaty z Urzędu Stanu Cywilnego w Dukli, który reprezentowała p. Jolanta Albrycht. Pracownice Oddziału ZUS w Jaśle Inspektorat w Krośnie p. Marzena Kujda ? pełniąca obowiązki kierownika Inspektoratu w Krośnie i p. Maria Bogacz kierownik Oddziału Świadczeń Emerytalnych odwiedziły także Jubilata, który od ZUS otrzymał dodatek emerytalny z tytułu ukończenia stu lat.

Panu Władysławowi składamy życzenia 200 lat w dobrym zdrowiu i humorze.

2011-05-05