II Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin „Przełęcz Cup” w Dukli

29 kwietnia 2017 r. w hali MOSiR w Dukli odbył się II Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży „Przełęcz Cup”. Organizatorem turnieju był Krośnieński KKK – dojo Dukla sensei Marek Sawczuk. Patronat nad turniejem objęli Podkarpacki Urząd Marszałkowski i TVP3 Rzeszów. Współorganizatorem turnieju byli Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dukli.

W turnieju wzięło udział 152 zawodników z klubów IKO: Chorzów, Chrzanów, Przeworsk, Ruda Śląska, Tomaszów Lubelski, Zabrze, Zamość, Krosno, Korczyna, Dukla, Jedlicze, Zręcin, Krempna, Nowy Żmigród. Sędzią głównym turnieju był shihan Jacek Czerniec. Burmistrz Dukli Andrzej Bytnar, dyrektor MOSiR Michał Szopa oraz shihan Jacek Czerniec dokonali oficjalnego otwarcia turnieju. Zaprezentowali się sędziowie i wystąpił zespół Akademia Cheerleaderek Fragolin działającego przy MOSiR Krosno pod czujnym okiem pani Katarzyny Stec. Uczniowie klasy IIIa ZS nr 1 w Dukli wystąpiły z programem artystycznym przygotowanym przez wychowawczynie Józefę Winnicką-Sawczuk.

W trakcie turnieju odbyło się 201 eliminacji w kata i w kumite.

Drużynowo uplasowały się  następujące kluby :

I miejsce Krośnieński KKK

II miejsce Rudnicki KKK

III miejsce Chrzanowski KKK

Uroczystego wręczenia medali, pucharów i nagród dokonała wicemarszałek województwa podkarpackiego pani Maria Kurowska. Nad przebiegiem turnieju czuwali i pomagali sensei Radosław Gonet i sensei Adam Buczyński. Bardzo prężnie pomagały członkinie Krośnieńskiego KKK i rodzice ćwiczących dzieci. Oprócz medali i pucharów finałowych wręczone zostały nagrody dla najlepszego zawodnika, najlepszej zawodniczki oraz dla najmłodszego zawodnika turnieju. Byli to Jakub Furga  – Chrzanowski KKK, Oliwia Krupa – Krośnieński KKK, Igor Głowacki – Krośnieński KKK. Nagrody te ufundowała firma „Nowy Styl”.

red

Serdeczne podziękowania dla sponsorów  firmy „Rymatex” z Rymanowa, Przedsiębiorstwa Produkcji Materiałów Drogowych w Rzeszowie, Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Dukli, Nadleśnictwa Dukla, Fundacji PBS Pomagam, Grupie „Nowy Styl”.

Organizator turnieju sensei Marek Sawczuk pięknie dziękuje wszystkim za pomoc i za uczestnictwo w turnieju ! OSU !

Więcej zdjęć w galerii...

2017-05-10