Dziękuje panu burmistrzowi za promocję kultury...

21 października br. w dukielskim muzeum odbył się wernisaż wystawy poplenerowej. Wystawę otworzył burmistrz gminy Dukla Marek Górak.

Na wernisaż przybyli przedstawiciele władz samorządowych: burmistrz gminy Dukla Marek Górak wraz z małżonką, wiceburmistrz Andrzej Bytnar wraz z małżonką, z-ca przewodniczącego Rady Miejskiej w Dukli Artur Paczkowski. Władze powiatowe reprezentował z-ca przewodniczącego Rady Powiatu Stanisław Kenar. Prawie w komplecie przybyli artyści uczestniczący w plenerze i zaproszeni goście.

W II Międzynarodowym Plenerze "Dukla - gmina na pograniczu kultur" uczestniczyło 12 artystów z: Polski, Słowacji i Ukrainy. Owocem ich pracy jest otwarta wystawa. Celem organizatorów było pokazanie gminy Dukla jako gminy wielokulturowej, a także wypromowanie jej jako miejsca przyjaznego dla artystów nie tylko z Polski, ale także z zagranicy, wypromowanie gminy Dukla na mapie artystycznej Podkarpacia i Polski.

Dziękuje panu burmistrzowi za promocje kultury dukielskiej i promocje artystów - powiedział Jan Twardzik ojciec Małgosi Twardzik-Wilk, uczestniczki i komisarza pleneru w Chyrowej, malarce ze znacznym już dorobkiem artystycznym.

Wystawa poplenerowa czynna będzie w Muzeum Historycznym-Pałac w Dukli do 21.12.2009 roku. Serdecznie zapraszamy.

Tekst: kbr, zdj. Barbara Pudło

2009-10-22