Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę sali gimnastycznej w Tylawie

20 czerwca br. został wmurowany kamień węgielny pod budowę sali gimnastycznej w Tylawie, na którą od lat czekali uczniowie. Prace budowlane rozpoczną się niebawem, a w przyszłym roku planowane jest zakończenie inwestycji.

Uroczystość rozpoczął dyrektor Szkoły Podstawowej w Tylawie Aleksander Kosior, który podkreślił, że powstająca sala gimnastyczna jest spełnieniem marzeń uczniów, rodziców i nauczycieli. To obiekt, który pozwoli na prowadzenie zajęć sportowych we właściwych warunkach. Na okoliczność rozpoczęcia inwestycji został przygotowany program artystyczny pod hasłem „Marzenia się spełniają”.

Akt erekcyjny rozpoczynający  budowę został podpisany i włożony do specjalnej kapsuły, która została wmurowana przez uczestników uroczystości.

Poświęcenia kamienia węgielnego dokonał proboszcz parafii Tylawa ks. Janusz Zagól.

Środki finansowe na budowę, w wysokości 1 228 700,00 zł,  pozyskane zostały przez Gminę Dukla z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska – Edycja 2021. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Dukli nr XLII/300/21 z 14 września 2021 roku zabezpieczone zostało dofinasowanie inwestycji z budżetu gminy Dukla w wysokości 2 222 840,00 zł.

Głównym wykonawcą  budowy jest firma Z.U.P.H HAŻBUD sp. z o.o z Gorlic.

W uroczystości wzięli udział Piotr Babinetz- poseł na sejm RP, Jerzy Borcz- przewodniczący sejmiku województwa podkarpackiego,  Jan Pelczar- starosta krośnieński, Andrzej Bytnar – burmistrz Dukli, Łukasz Piróg – zastępca burmistrza Dukli, Jolanta Bik- skarbnik gminy Dukla, przedstawiciele Rady Miejskiej w Dukli na czele z przewodniczącym Mariuszem Folcikiem,  Józef Haluch- wykonawca inwestycji.

Więcej zdjęć w galerii...

B. Pudło

2022-06-22