Jarmark Bożonarodzeniowy w Dukli

Kiermasz Bożonarodzeniowy

11 grudnia br. w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy, rokrocznie organizowany przez Ośrodek Kultury w Dukli. Miał odbywać się na dukielskim rynku, ale warunki pogodowe zadecydowały inaczej. Podczas jarmarku Ośrodek Kultury przygotował wiele atrakcji dla dzieci jak np. wspólne zdobienie pierników. Dla dorosłych degustacje, możliwość zakupu ciast i ozdób świątecznych. Podsumowany został Gminny Konkurs na Najładniejszą Szopkę i Stroik Świąteczny, rozdano nagrody zwycięzcom konkursu. Nagrody wręczali: burmistrz Dukli Andrzej Bytnar, sekretarz gminy Dukla Halina Cycak i dyrektorka Ośrodka Kultury w Dukli Małgorzata Walaszczyk-Faryj.

Spośród 78 prac w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjum i dorośli., komisja konkursowa po długich obradach najwyżej oceniła i przyznała nagrody w poszczególnych przyznało następujące nagrody.

KATEGORIA SZOPKI BOŻONARODZENIOWE:

Szkoła podstawowa:

1 miejsce: Martyna Dołęgowska - Równe
1 miejsce: Ewa Uliasz - Wietrzno
2 miejsce: Szymon Niezgoda - Świetlica Szkolna w Dukli
3 miejsce: Wiktoria Wódczyńska - Tylawa
3 miejsce: Daria Rajchel - Dukla
wyróżnienia dla: Natalii Tyburcy - Świetlica Szkolna w Dukli, Magdaleny Piróg - Świetlica Szkolna w Dukli, Tomasza Salwy - Tylawa, Małgorzaty Kwaśniowskiej - Tylawa, Joanny Frankiewicz - Tylawa, Natalii Głód, Karoliny Janeczek, Magdaleny Zając - Łęki Dukielskie, Julii Marszał - Głojsce, Klaudii Bilicy - Tylawa, Oliwii Król - Wietrzno, Marceliny Czai - Wietrzno, Tomasza Agasia - Tylawa

Gimnazjum:

1 miejsce : Marcel Bytnar - Dukla
1 miejsce: Martyna Misiołek - Dukla
2 miejsce: Edyta Staszel - Tylawa
wyróżnienie: Weronika Gałka - Dukla

Dorośli:

1 miejsce: Jadwiga Bogacz - ŚDS op. Barbara Marchewka, Pracownia Rękodzieła Artystycznego
1 miejsce: Małgorzata Stasik, Józef i Piotr Mastej, Zenon Zając - ŚDS op. Kamil Krowicki,Pracownia Stolarsko-Rzeźbiarska

KATEGORIA STROIK ŚWIĄTECZNY:

Szkoła Podstawowa:

1 miejsce: Diana Matusik - Równe
2 miejsce: Martyna Dołęgowska i Dominika Wąsik - Równe, Koło Plastyczne
3 miejsce: Wiktoria Puchała, Aleksandra Szyszlak, Aleksandra Zajączkowska - Równe
wyróżnienie: Daria Buczek - Dukla, Kacper Misiołek - Dukla, Emilia Wilk - Tylawa, Maksymilian Szczypta - Głojsce, Oskar Gęborys - Tylawa

Gimnazjum:

1 miejsce: Krzysztof Kwaśniowski - Tylawa
2 miejsce: Karina Buczek - Dukla
3 miejsce: Paweł Wilk, Mateusz Borek, Izabela Szczepanik - Równe
wyróżnienie: 6 Drużyna Harcerska „ISKRA" z Dukli, Marcin Kwaśniowski - Tylawa

Dorośli:

1 miejsce: Praca zbiorowa - ŚDS, op. Małgorzata Kłap, Pracownia Rękodzieła Artystycznego
1 miejsce: Praca zbiorowa- ŚDS, op. Barbara Marchewka, Pracownia Rękodzieła Artystycznego.

kbr

Więcej zdjęć w galerii...
2016-12-12