3. miejsce w Polsce dla uczniów z Jasionki

Zuzanna Nowak, Marek Leśniak i Jakub Parylak reprezentowali województwo podkarpackie w XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.  Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Ptaki parków krajobrazowych”. Finał został zorganizowany w Hotelu Janów w Borownicy koło Janowa Lubelskiego.  Jesteśmy bardzo dumni z naszej drużyny! Za uczestnikami pięć etapów konkursu, ogrom zdobytej wiedzy i satysfakcja, że godnie reprezentowali Podkarpacie. W finale zmierzyli się z testem wiedzy o parkach krajobrazowych i ptakach. Dobrze poradzili sobie z grą terenową, w czasie której musieli m.in. rozpoznać gatunki ptaków oraz ich odgłosy. Opiekunem drużyny była Pani Danuta Patlewicz. Sukces ogólnopolski zawdzięczają swojej determinacji i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

Serdecznie gratulujemy wybitnej promocji dla szkoły, gminy i regionu.

2023-06-07