Konkurs na najładniejszą kartkę rozstrzygnięty

9 grudnia 2010 r. został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą kartkę o tematyce bożonarodzeniowej, zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Cergowej i Sanatorium "Górnik" w Iwoniczu Zdroju. Konkurs adresowany był do wszystkich uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy z województwa podkarpackiego. Technika prac dowolna, a temat miał być związany ze Świętami Bożego Narodzenia. Każdy uczestnik mógł zaprezentować tylko jedną pracę.

Celem konkursu było:
- pogłębienie wiedzy o tradycjach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia;
- kształtowanie umiejętności plastycznych;
- rozwijanie upodobań artystycznych;
- integracja twórcza uczestników ŚDS.

Na konkurs wpłynęło 179 prace z 34 ośrodków. Komisja konkursowa w składzie: Krystyna Różewicz - przewodnicząca, Maria Fornal - członek, Joanna Szczurek - członek do oceny przyjęła 139 prac i stwierdziła w nich poprawne ujęcie tematu. Kilka prac przedstawia wysoki poziom. Komisja przyznała następujące nagrody i wyróżnienia: Tomasz Chęć z ŚDS w Bliznem - 1. miejsce, Laura Okulska z ŚDS w Tarnobrzegu - 2. , Joanna Nycz z ŚDS w Izdebkach - 3., Agata Wolanin z ŚDS w Bliznem - wyróżnienie, Edyta Prokop i Agnieszka Frydrych z ŚDS w Wodiczce ? wyróżnienie, Danuta Soprych z ŚDS w Dębicy - wyróżnienie, Agnieszka Jurkiewicz z ŚDS z Jarosławia - wyróżnienie.

Nagrodę specjalną Kierownika ŚDS w Cergowej otrzymała praca Anny Indyk z ŚDS w Mielcu.

Nagrodzone prace

Pierwsze miejsce