Kto zwycięży w podkarpackim finale Turnieju o Puchar Tymbarku?

Już wkrótce odbędzie się podkarpacki finał Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku", czyli oficjalnych Mistrzostw Polski dziewcząt i chłopców w kategorii U-10. To prawdziwe święto dziecięcego futbolu odbędzie się już 13 czerwca w Stalowej Woli. Spośród ponad 5500 dzieci zgłoszonych z woj. podkarpackiego do tegorocznej edycji rozgrywek, do półfinałów największego Turnieju dla dzieci w Polsce awansuje tylko jedna najlepsza drużyna chłopców oraz jeden najlepszy zespół dziewcząt.

Młodzi piłkarze i piłkarki z Podkarpacia, aby zdobyć Puchar Tymbarku, tytuł Mistrzów Polski oraz wyjechać na stadion sławnego klubu Ajax Amsterdam, muszą najpierw pokonać wszystkich swoich rywali z województwa i zdobyć przepustkę do kolejnego etapu Turnieju, jakim są półfinałowe, wakacyjne obozy szkoleniowe. Na pewno podczas finału w Zamościu nie zabraknie wielu popisowych akcji i wielkich emocji. Ale który zespół okaże się najlepszy? Warto się o tym przekonać na własne oczy, dlatego organizatorzy gorąco zapraszają kibiców do dopingowania młodych sportowców!

Wyjątkowe emocje już 13 czerwca

Turniejowe rozgrywki na poziomach gminnym i powiatowym w całej Polsce powoli dobiegają końca. Były one niezwykle zacięte i emocjonujące. A wszystko to za sprawą rekordowej frekwencji młodych piłkarek i piłkarzy w tegorocznej edycji Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Tylko w woj. podkarpackim do Turnieju zgłosiło się ponad 5500 zawodników, a w całej Polsce było ich bez mała 85 000. Tak duża konkurencja pośród uczestników podniosła poziom rozgrywek jeszcze wyżej, dlatego najlepsze drużyny musiały wykazać się nie lada umiejętnościami, aby awansować do finału wojewódzkiego.

Zespoły, którym się to udało, spotkają się podczas podkarpackiego finału, który zostanie rozegrany 13 czerwca na boiskach MOSiR w Stalowej Woli, (ul. Hutnicza 15). Jak co roku będzie to wspaniałe święto dziecięcej piłki nożnej. Tradycyjnie już nie zabraknie pięknej walki, gry fair play oraz ogromnej radości z każdego strzelonego gola.

- Ilekroć mam przyjemność kibicować zawodnikom podczas różnych etapów rozgrywek Turnieju, czuję, jak z boisk, na których zmagają się drużyny, emanuje prawdziwa radość - powiedział Dariusz Czech, prezes sponsora tytularnego Turnieju, firmy Tymbark, która w tym roku obchodzi 75. urodziny. - Jest to wielka frajda dla zawodników, którzy oddają się swojej pasji, cieszą się z samej możliwości gry i rywalizacji. Doświadczenie to działa na mnie niezwykle energetyzująco, napełnia chęcią do działania i do realizacji swych własnych pasji. Uczy ono także czerpania radości z życia, z możliwości spędzania czasu z innymi.

W drodze na szczyt

- Każdy finał wojewódzki jest wyśmienitą okazją do wyłaniania największych piłkarskich talentów z danego regionu Polski - twierdzi Tomasz Zabielski, koordynator Turnieju ze strony PZPN. - Na jednym finale występują najlepsi zawodnicy z całego województwa, którzy świetnie się bawią podczas rozgrywek i spełniają swoje marzenia. Uważam, że warto obserwować młodych piłkarzy i piłkarki występujących w Turnieju o Puchar Tymbarku i mam nadzieję, że za kilka lat będziemy ich oklaskiwać podczas krajowych i międzynarodowych rozgrywek.

Zwycięzcy finału woj. podkarpackiego wyjadą na kilkunastodniowy obóz szkoleniowy, podczas którego rozegrane zostaną mecze półfinałowe. Zajęcie pierwszych dwóch miejsc w rozgrywkach półfinałowych gwarantuje drużynom awans do Wielkiego Finału, który zostanie rozegrany na początku września.

Podczas Wielkiego Finału piłkarze i piłkarki będą już tylko o krok od upragnionego Pucharu Tymbarku, tytułu Mistrzów Polski oraz wyjątkowego wyjazdu na stadion klubu Ajax Amsterdam. Triumfatorzy Wielkiego Finału, drużyna dziewcząt i chłopców, nie tylko zwiedzą obiekt wielokrotnego mistrza z Amsterdamu, ale także będą mieli niepowtarzalną okazję odbyć trening w jednej z najlepszych szkółek piłkarskich świata, jaką jest właśnie szkółka Ajaksu. Zawodnicy rozegrają także mecze ze swoimi holenderskimi rówieśnikami.

Młodzi piłkarze i piłkarki z woj. podkarpackiego liczą na pomoc dodatkowego zawodnika w drużynie, którym zawsze jest publiczność, jednocześnie gorąco zapraszając do odwiedzenia zbliżającego się finału wojewódzkiego.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym firma Tymbark.

Patronat honorowy nad Turniejem objęli: UEFA Grassroots, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Patronat mediowy nad Turniejem objęli: Piłka Nożna, Piłka Nożna Plus, Piłka Nożna Junior, Bravo Sport, Polska Dziennik Bałtycki, Polska Gazeta Wrocławska, Polska Kurier Lubelski, Echo Dnia, Głos Dziennik Pomorza, Głos Pomorza, Głos Szczeciński, Głos Koszaliński, Gazeta Pomorska, PORTAL INTERIA PL, PORTAL FUTBOLOWO.PL, Portal Interklasa.pl, www.pilkanozna.pl, www.wychowaniefizyczne.pl, www.u21.pl

Partnerami Turnieju są firmy Tetra Pak i Reporter Young.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach:

www.zpodworkanastadion.pl oraz www.uks.info.pl

Dodatkowych informacji udzielają:

Maciej Papierski - osoba odpowiedzialna za Turniej z ramienia PZPN: adres e-mail: maciej.papierski@pzpn.pl, tel.: 22 551 22 41

Przemysław Różowicz - osoba odpowiedzialna za Turniej z firmy Tymbark, adres e-mail: p.rozowicz@maspex.com, tel.: 33 870 84 55

Kontakt z mediami:

Agnieszka Olejkowska; agnieszka.olejkowska@pzpn.pl, tel. +48 516 663 204

Marek Kuleta, MG Network: adres e-mail: marek.kuleta@mgnetwork.pl, tel.: 22 824 31 35

Dorota Liszka, Tymbark: adres e-mail: d.liszka@maspex.com, tel. 33 870  82 04 <>

2011-06-07