O laur św. Jana z Dukli

W Muzeum Historycznym - Pałac w Dukli 19 listopada br. została otwarta wystawa, która jest plonem konkursu plastycznego pt.: "O laur św. Jana z Dukli". Konkurs został zorganizowany przez: Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" w Krośnie , Starostwo Powiatowe w Krośnie, Klasztor OO. Bernardynów w Dukli oraz dukielskie Muzeum. Przedsięwzięcie objęte zostało patronatem posła Piotra Babinetza i starosty krośnieńskiego Jana Juszczaka. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości plastycznej u dzieci i młodzieży oraz promocja kultury chrześcijańskiej i kultury regionalnej.

Na konkurs wpłynęło 296 prac z 26 szkół. W I kategorii wiekowej (od 1 do 3 kl.) - 138 prac, w II kategorii (od 4 do 6 kl.) - 118, w III kategorii (gimnazja) - 40. Jury pod przewodnictwem Anny Kosinkiewicz po przeglądnięciu prac wszystkich uczestników konkursu wyłoniło 50 laureatów. Nagrody ufundowali: Poseł Piotr Babinetz, Starostwo Powiatowe w Krośnie oraz Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" w Krośnie. Otwarciu wystawy pokonkursowej towarzyszył program słowno-muzyczny poświęcony postaci św. Jana z Dukli, który zaprezentowały dzieci z klasy I c Szkoły Podstawowej w Dukli pod kierunkiem Cecylii Ganczarskiej.

A.Ż.

Wyniki konkursu:

W KATEGORII I:

Sara Chłap, kl. II - SP im. ks. A. Podgórskiego w Iwoniczu - 1. miejsce, Michał Macnar, kl. IIIa - Zespół Szkół Publicznych w Posadzie Górnej - 2. , Damian Sarna, kl. III - Szkoła Podstawowa w Leśniówce - 3.

W KATEGORII II:

Adrianna Czekaj, kl IV - Szkoła Podstawowa w Żarnowcu - 1. miejsce, Damian Dudek kl IV - Szkoła Podstawowa w Żarnowcu - 2., Wiktoria Szczepanik, kl. IV - Szkoła Podstawowa w Kobylanach - 3.

W KATEGORII III:

Anna Bogacz, kl. II - ZSP Gimnazjum w Wietrznie - 1. miejsce, Kamil Malczewski, kl. II - ZSP Gimnazjum w Tylawie - 2., Małgorzata Bassekota, kl. II - ZSP Gimnazjum w Wietrznie - 3.

WRÓŻNIENIA W KATEGORII I:

Martyna Świstak, kl. I - Szkoła Podstawowa w Wietrznie, Jakub Pacek, kl. I b- Zespół Szkół w Świerzowej Polskiej, - Dawid Leśniak, kl.I a - Zespół Szkół w Świerzowej Polskiej, Jakub Dziadosz, kl. III b - Zespół Szkół w Świerzowej Polskiej, Patryk Niemczyk, kl. II - Zespół Szkół Publicznych w Posadzie Górnej, Olga Pernal, kl. I a - Szkoła Podstawowa w Lubatowej, Wiktoria Smolińska, kl. III - Szkoła Podstawowa im. ks. A. Podgórskiego w Iwoniczu, Katarzyna Hanus, kl. III a - Zespół Szkół Publicznych w Posadzie Górnej, Lidia Kasperkowicz, kl. III - ZSP w Posadzie Górnej, Szkoła Filialana w Rymanowie Zdroju, Ola Zając, kl. I a - Szkoła Podstawowa w Lubatowej, Miłosz Sokół, kl. I a - Szkoła Podstawowa w Lubatowej, Adrian Cebula, kl. III a - Zespół Szkół Publicznych w Posadzie Górnej, Faustyna Zając, kl. II a - Szkoła Podstawowa w Lubatowej, Gabriela Mazurkiewicz, kl. III a -n Zespół Szkół Publicznych w Posadzie Górnej, Alicja Menet, kl. II - Szkoła Podstawowa im. ks. A. Podgórskiego w Iwoniczu, Jan Soliński, kl. I a - Szkoła Podstawowa w Lubatowej, Damian Zygmunt, kl. II a - Szkoła Podstawowa w Lubatowej, Julia Potasiewicz, kl. III a - Zespół Szkół Publicznych w Posadzie Górnej, Michał Bal, kl. III - Szkoła Podstawowa w Kobylanach, Michał Marszał, kl. I - Szkoła Podstawowa w Wietrznie.

WRÓŻNIENIA W KATEGORII II:

Kinga Bogusz, kl. VI - Szkoła Podstawowa w Chorkówce, Aleksandra Dobrowolska, kl. VI - Szkoła Podstawowa w Iwoniczu, Weronika Smolińska, kl. VI - Szkoła Podstawowa w Iwoniczu, Małgorzata Barut, kl.IV - Szkoła Podstawowa w Targowiskach, Jolanta Szczurek, kl. VI - Szkoła Podstawowa w Iwoniczu, Aleksandra Janocha i Karol Janocha, kl. V i kl. III - Zespół Szkół w Świerzowej Polskiej, Kamila Knap, kl. IV - Szkoła Podstawowa w Wietrznie, Natalia Maciejczyk, kl. V - Szkoła Podstawowa w Żeglcach, Szymon Albrycht, kl. V - Szkoła Podstawowa w Iwoniczu

WRÓŻNIENIA W KATEGORII III:

Natalia Gocz, kl. II - ZSP Gimnazjum w Tylawie, Grzegorz Niemczyk, kl. I a - ZSP Gimnazjum w Rymanowie, Kamil Bril kl. III e - ZSP Gimnazjum w Jedliczu, Klaudia Mazur, kl. II - ZSP Gimnazjum w Wietrznie, Dominika Palcar, kl. II - ZSP Gimnazjum w Tylawie, Agnieszka Mrówka, kl. II - ZSP Gimnazjum w Tylawie, Ewelina Polak, kl. II - ZSP Gimnazjum w Tylawie, Wioletta Zając, kl. I - Gimnazjum Publiczne w Iwoniczu, Ewa Gierlach, kl. II b - ZS Gimnazjum w Korczynie, Damian Biedroń, kl. I b - ZSP Gimnazjum w Jedliczu, Karolina Jastrząb, kl. I - ZSP Gimnazjum w Wietrznie, Marlena Biedroń, kl. III b - ZSP Gimnazjum w Jedliczu

2009-11-25