Ambasador Kazachstanu w Dukli

5 listopada br. odwiedziła Duklę delegacja z Kazachstanu z ambasadorem Kazachstanu w Rzeczypospolitej Polskiej Aleksejem Wołkowem. Ambasadorowi towarzyszyła małżonka Gulnara Wołkowa, Gulbanu Ukietajkyzy - reżyser, radca-minister Margułan Baimukhan i Jarosław Bałasz konsul honorowy Kazachstanu w Krakowie. Delegacja spotkała sie z władzami gminy reprezentowanymi przez z-cę burmistrza gminy Dukla Andrzeja Bytnara i sekretarza gminy Dukla Mirosława Matykę i pracownikiem Urzędu Gminy w Dukli Stanisławą Fornal, która prowadzi formalności związane z ewidencją pochowanych na cmentarzu.

Celem wizyty było odwiedzenie Cmentarza Wojennego w Dukli i złożenie kwiatów na grobie zbiorowym o numerze 45, gdzie pochowana jest Kazaszka - Ałtynszasz Nurgażynowa, bohaterka drugiej wojny światowej, odznaczona pośmiertnie tytułem Bohatera Związku Radzieckiego. Podporucznik gwardii Nurgażynowa zginęła w czasie operacji karpacko-dukielskiej 2 października 1944 roku.

kbr

2010-11-09