Lekcja patriotyzmu w Jaśliskach

11 listopada 2008r. w Domu Ludowym w Jaśliskach odbyła się uroczysta akademia z okazji 90-tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowana przez uczniów z Zespołu Szkół w Jaśliskach.
Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny przygotowany na tę okazję. Przybliżyli w nim najważniejsze fakty z historii naszego kraju, które pozwoliły po 123 latach niewoli wrócić Polsce na mapę Europy. Część słowna przeplatana była pieśniami patriotycznymi wykonanymi przez chór szkolny. Zebrani ze wzruszeniem słuchali utworów muzycznych, które oddawały ducha tamtych dni i przypominały tak bolesne wydarzenia. Uroczystość zakończyło odśpiewanie przez ucznia gimnazjum, Dawida Khana, utworu pt. "Miejcie nadzieję".Cały program przygotowali nauczyciele tutejszego Gimnazjum: J. Szczurek, M. Zawada, M. Kuchta.
Po akademii głos zabrał pan dyrektor, która podziękował wykonawcom, ich opiekunom a także wszystkim przybyłym gościom za tak wielkie zaangażowanie.

2008-11-21