Biblioteka Publiczna w Dukli

Zapraszamy serdecznie do korzystania ze zbiorów Biblioteki Publicznej w Dukli, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8-17 oraz w soboty od 8-13.

Działalność biblioteki sprowadza się nie tylko do wypożyczania książek ale również udzielania informacji potrzebnych do pisania referatów, prac licencjackich czy też magisterskich. W miesiącu listopadzie udzielono 160 informacji bibliotecznych i bibliograficznych oraz udostępniono 718 książek z księgozbioru podręcznego. Zapytania dotyczyły przede wszystkim Dukli i okolic, a także filozofii, psychologii i pedagogiki.
W miesiącu listopadzie z biblioteki skorzystało 1036 osób, które wypożyczyły w sumie 2100 książek. Największym zainteresowaniem cieszyła się kolejno literatura piękna dla dorosłych (1270 woluminów), literatura dla dzieci i młodzieży (533 książki) i literatura popularno-naukowa (297 pozycji).

W roku 2008 biblioteka zakwalifikowała się do udziału w projekcie "Ikonk@", którego istotą było uruchomienie punktów dostępu do Internetu w gminnych bibliotekach publicznych. Jest to projekt realizowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach Programu Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Jego głównym celem jest zapewnienie, jak najszerszej grupie społeczności łatwego, powszechnego i bezpłatnego dostępu do szerokopasmowego Internetu. Od stycznia do końca listopada br. z naszej bibliotecznej czytelni internetowej skorzystało już 1583 osoby. Oprócz bezpłatnego korzystania z internetu istnieje możliwość wydrukowania czy też skserowanie potrzebnych materiałów.

Joanna Szczurek

2008-12-19