baner-dustaw

Krosno,2018-08-16

RIZ.272.39.2018.JZ

wg  rozdzielnika

W związku z prowadzonym zadaniem pn. „Remont drogi powiatowej nr 1998R Trzciana – Zawadka Rymanowska”, polegającym na wykonaniu nawierzchni jezdni, Starostwo Powiatowe w Krośnie informuje, iż dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa frontu robót oraz użytkowników drogi, w dniach 21 – 23 sierpnia br. w godz. 7.00 – 18.00 będzie wprowadzone okresowo zamknięcie odcinka drogi powiatowej nr 1998R Trzciana – Zawadka Rymanowska w km 1 + 975 – 3 + 085.

Roboty będą prowadzone w przypadku sprzyjających warunkach pogodowych.

Miejsca prowadzonych robót zostaną odpowiednio oznakowane.

Ponadto odbywać się będzie kierowanie ruchem przez uprawnionych pracowników.

Przepraszamy  za  planowane  ograniczenia  w  ruchu.

Z up. Starosty
Adolf Kasprzyk
WICESTAROSTA

Otrzymują:

1. Komenda Miejska Policji w Krośnie
  2. Komenda Miejska Straży Pożarnej w Krośnie
  3. Pogotowie Ratunkowe
  4. Urząd Gminy Dukla
  5. RBDiM Sp. z o.o. Krosno
2018-08-17

SZLACHETNA PACZKA poszukuje wolontariuszy!

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do SZLACHETNEJ PACZKI. W rejonie Dukla, Rymanów Zdrój poszukiwanych jest 15 SuperW. Jeśli chcesz zmienić życie swoje oraz potrzebujących rodzin i dzieci oraz rozwinąć swoje kompetencje i poznać wartościowych ludzi – zgłoś się na wolontariusza przez stronę www.superw.pl.

Zostań Lokalnym Herosem

Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI to ludzie, którzy niosą mądrą pomoc. Ich celem jest wyrwanie rodzin, osób samotnych, niepełnosprawnych i seniorów z kręgu biedy, z trudności i bezsilności oraz pomoc dzieciom z porażkami w szkole. Tylko w 2017 r. do SZLACHETNEJ PACZKI włączono ponad 20 tys. rodzin, a wartość materialna pomocy przekazanej im wyniosła prawie 54 mln zł.

W SZLACHETNEJ PACZCE głównym zadaniem SuperW jest dotarcie do rodzin żyjących w trudnych warunkach. Wolontariusze spotykają się z nimi w ich domach, poznają ich sytuację i potrzeby, a następnie określają, jaki rodzaj pomocy da im największą szansę na realną poprawę ich kondycji.

Dlaczego warto?

Wolontariusz zmienia świat wokół siebie, daje impuls do zmiany potrzebującym. Pomagając zmienia życie ich oraz swoje. To, co robi, ma wielki sens. Bez wolontariuszy SZLACHETNA PACZKA nie dotrze do rodzin w potrzebie.

2018-08-17

Dni Kultury Żydowskiej w Dukli

W dniach od 3 do 5 sierpnia odbywały się w Dukli V Dni Kultury Żydowskiej. W piątek odbył się tradycyjny szabat, natomiast w sobotę na dukielskim rynku odbywał się dukielski targ starociami. Ważnym wydarzeniem tegorocznego święta była konferencja „Niepodległa wielokulturowa” zorganizowana w tym samym czasie dla uczczenia stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Więcej informacji w Dukli.pl. Zapraszamy do czytania i do fotogalerii.

kbr

Więcej zdjęć w galerii...

2018-08-15

Na podstawie art.20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym / Dz. U. z 2018 r. poz. 994 /

na dzień 7 sierpnia 2018 r. (wtorek) o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dukli LVIII sesję Rady Miejskiej w Dukli.

2018-08-03