Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Koncert kameralny muzyki poważnej w Dukli


Muzyka łączy narody

Koncert kameralny muzyki poważnej w Dukli

20 października 2018 roku w Muzeum Historycznym -Pałac w Dukli odbył się koncert kameralny muzyki poważnej. Wzięli w nim udział artyści z Polski i Francji.

Koncert rozpoczął utworami Bocielliego, Elgara i Scotta Joplina zespół akustyczny działający przy Ośrodku Kultury w Dukli w składzie: Katarzyna Błaż – skrzypce i fortepian, Artur Szajna – gitara klasyczna i fortepian, Piotr Jakieła – kontrabas. „Pieśń Polską” Henryka Wieniawskiego wykonała na skrzypcach Jagoda Skrzyńska uczennica Szkoły Muzycznej w Krośnie im. Ignacego Paderewskiego. Monika Glazar  absolwentka Szkoły Muzycznej w Krośnie, obecnie studentka II roku wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie zaczarowała swoim sopranem publiczność.  Znakomity występ dali artyści z Francji Serge Paloyan wybitny pianista, kompozytor i uznany dyrygent  z bogatym doświadczeniem dzielonym między praktykę muzyczną, edukację, zarzadzanie zespołami, któremu towarzyszył tenor Stephane Macaluso. Wykonali m.in. utwory J.S. Bacha, Lugi Denza, A. Lara, G. Verdiego, F. Chopina. Koncert zakończył utwór Ave Marya w wykonaniu artystów z Francji, odśpiewanie hymnu narodowego i kilku pieśni patriotycznych przez publiczność, bowiem 2018 jest rokiem świętowania stulecia niepodległości Polski.

W koncercie wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych gminy Dukla: burmistrz Dukli Andrzej Bytnar wraz z małżonką, zastępca burmistrza Elżbieta Wróbel, sekretarz gminy Halina Cycak, ks. Ryszard Szwast – pomysłodawca koncertu, a także dyrektor dukielskiego muzeum Waldemar Półchłopek wraz ze współpracownikami, Jan Cholodniak – primator Svidnika na Słowacji wraz z małżonką. Publiczność dopisała, sala koncertowa wypełniona była po brzegi. Po koncertowych bisach, w wykonaniu gości z Francji,  słuchacze skorzystali z poczęstunku produktami regionalnymi: wędlinami z Zakładu Mięsnego „Jasiołka” w Dukli i miodami z Ekologicznego Gospodarstwa Pszczelarskiego na Podkarpaciu „Eko Bałon”.

Organizatorami koncertu byli Gmina Dukla i Muzeum Historyczne –Pałac w Dukli, a finansowany był w całości z Projektu Grantowego pn. Promowanie obszaru objętego LSR, poprzez organizację imprez kulturalnych oraz wydawnictwa dotyczące obszaru LGD „Kraina Nafty”, działanie 19 w ramach inicjatywy LEADER objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Galeria zdjęć

 Krystyna Boczar-Różewicz

2018-10-29
1 2 3 4 5 6 7 8 9

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.