Złote Gody małżeństw z gminy Dukla

Pięćdziesiąt wspólnie spędzonych lat, to rzecz bezcenna, a tyle właśnie przeżyli razem Złoci Jubilaci z gminy Dukla, którzy 14 grudnia 2015 roku świętowali ten jakże dostojny jubileusz. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale jubilatom wręczali burmistrz Dukli Andrzej Bytnar i przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli Andrzej Dziedzic. Całą uroczystość prowadziła sekretarz Gminy Dukla Halina Cycak.

Uroczystość "Złotych Godów" rozpoczęto mszą świętą w kościele parafialnym pw. św. Marii Magdaleny w Dukli, którą odprawił proboszcz ks. Stanisław Siuzdak. Ceremonia wręczenia Jubilatom medali przez burmistrza Dukli Andrzeja Bytnara i przewodniczącego Rady Miejskiej w Dukli Andrzeja Dziedzica, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, odbyła się w Zajeździe „Galicja”. Każda z 18 par otrzymała życzenia i medal, a także pamiątkową statuetkę od burmistrza Dukli. Po uroczystości medalowej ceremonii wzniesiono toast za zdrowie, pomyślność i szczęście par małżeńskich, które przeżyły z sobą pięćdziesiąt i więcej lat. Jubilatom odśpiewano "Sto lat". Zespół "Szarotka-Duklanie" działający przy Ośrodku Kultury w Dukli swoim występem uświetnił uroczystości jubileuszowe. W tym roku występ Zespołu „Szarotka – Duklanie” był szczególny, bowiem jedna z członkiń zespołu Leokadia Chudoba świętowała swoje Złote Gody. W uroczystości wzięła udział zastępca kierownika USC w Dukli Jolanta Albrycht i jej zastępca Maria Bernadzikowska. Wspólny obiad zakończył uroczystości. Dostojni Jubilaci to:

1. Helena i Jan Baranowie
  2. Krystyna i Jakub Barsznicowie
  3. Wanda i Kazimierz Bekowie
  4. Maria i Leopold Białogłowiczowie
  5. Leokadia i Zygmunt Chudobowie
  6. Stanisława i Kazimierz Cyglerowie
  7. Janina i Kazimierz Jakiełowie
  8. Alicja i Tadeusz Kaczorowie
  9. Janina i Mieczysław Kaniowie
  10. Wiesława i Stanisław Konopowie
  11. Władysława i Aleksander Krężałkowie
  12. Danuta i Stefan Maroszowie
  13. Zofia i Edward Miśkowiec
  14. Józefa i Jan Pielowie
  15. Wanda i Józef Podgórscy
  16. Krystyna i Jan Szpotkowie
  17. Stefania i Mieczysław Szwastowie
  18. Teresa i Kazimierz Szyndakowie

Jubilatom składam najserdeczniejsze gratulacje oraz pomyślności i szczęścia na dalszej drodze w życiu.

Więcej zdjęć w galerii...
2015-12-23