IV Turniej Szachowy o Mistrzostwo Beskidu Niskiego

W dniach 9 - 13 lutego 2015 r. w Szkole Podstawowej w Iwli odbył się IV Turniej Szachowy o Mistrzostwo Beskidu Niskiego. Rozegrane zostały dwa turnieje w szachach klasycznych i jeden w szachach szybkich. Organizatorami turnieju byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dukli i UKS Rekord Iwla.

W turnieju A wzięło udział 26 uczestników, którzy rywalizowali na dystansie 9 rund, tempem 90 min. na zawodnika. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim. Średni ranking turnieju 1653. Zawody sędziował pan Piotr Fałatowicz.

1. Patryk Mrozowski KKSz Urania Krosno
2. Mateusz Skomiał LKS Parnas Stara Wieś
3. Daniel Kopczyk LKS Parnas Stara Wieś
4. Adam Składanowski KKSz Urania Krosno
5. Marian Lorenc KKSz Urania Krosno
6. Maciej Czopor KS Komunalni Sanok

Zawodnicy UKS Rekord Iwla uzyskali następujące miejsca:

Maciej Raus (9), Kamil Szwast (12), Ireneusz Krówka (15), Damian Krówka (19), Julia Kluk (26).

Normy na wyższe kategorie szachowe uzyskali: Patryk Mrozowski i Mateusz Skomiał (k), Maciej Raus (I) i Ireneusz Krówka (II).

Do turnieju B przystąpiło 18 uczestników. Zawody rozgrywane były na dystansie 9 rund, tempem 60 min. +5 s na zawodnika, systemem szwajcarskim. Średni ranking turnieju 1452.

1. Piotr Świszcz KKSz Urania Krosno
2. Grzegorz Pańczuk S-KKS Przemyśl
3. Wiktor Dziura LKS Sanovia Lesko
4. Dmitry Komarow S-KKS Przemyśl
5. Albin Szaro Stowarzyszenie Nasz Rymanów
6. Mikołaj Najbar KKSz Urania Krosno

Zawodnicy UKS Rekord Iwla uzyskali następujące miejsca:

Szymon Pitak (7), Grzegorz Fornal (10), Wiktor Rajchel (11), Anna Dróbek (12), Tomasz Frączek (13), Witold Mysza (14), Maciej Szwast (16).

Normy na wyższe kategorie szachowe uzyskali: Piotr Świszcz i Grzegorz Pańczuk (II).

W turnieju szachów szybkich wzięło udział 16 zawodników. Zawody rozgrywane były na dystansie 9 rund, tempem 15 min. na zawodnika, systemem szwajcarskim. Średni ranking turnieju 1433.

1. Dmitry Komarow S-KKS Przemyśl
2. Piotr Świszcz KKSz Urania Krosno
3. Albin Szaro Stowarzyszenie Nasz Rymanów
4. Szymon Pitak UKS Rekord Iwla
5. Tomasz Frączek UKS Rekord Iwla
6. Michał Omachel KKSz Urania Krosno

Zawodnicy UKS Rekord Iwla uzyskali następujące miejsca: Anna Dróbek (7), Grzegorz Fornal (8), Maciej Szwast (12), Witold Mysza (13), Wiktor Rajchel (14).

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie: www.chessarbiter.com/turnieje

Nagrody, puchary i dyplomy wręczali: pan Andrzej Bytnar Burmistrz Dukli, pan Wojciech Guzik Prezes KKSz Urania Krosno i pan Jerzy Gunia Prezes UKS Rekord Iwla.

Sponsorem pucharów i nagród byli: firma Decor w Zręcinie, KKSz Urania Krosno, Biuro Plus w Krośnie, MOSiR Dukla, Gospodarka Komunalna i Mieszkaniowa w Dukli, Gmina Dukla i UKS Rekord Iwla.

Turniej B i C realizowany był w ramach projektu wspieranego przez Gminę Dukla.

Gratulujemy zwycięzcom! Wszystkich zapraszamy za rok na V Turniej Szachowy o Mistrzostwo Beskidu Niskiego.

Jerzy Gunia

2015-02-16