Turniej Wiedzy o Dukli

12 marca br. w Zespole Szkół nr 1 w Dukli odbył się finał Turnieju Wiedzy o Dukli klas drugich Szkoły Podstawowej. Wszyscy finaliści wykazali się dużą wiedzą o dukielskich zabytkach.

W etapie I pisemnym, który odbył się 2 marca 2015 roku wzięło udział 56 uczniów. Do finału zakwalifikowało się 15 uczniów. Organizatorkami turnieju były wychowawczynie klas drugich: Bogumiła Ganczarska, Krystyna Jaracz i Elżbieta Lega. Otwarcia finałów dokonał zastępca dyrektora Stanisław Fornal. Nad turniejem wychowawczynie pracowały znacznie wcześniej. Wszystkie klasy wzięły udział w wycieczkach tematycznych związanych ze znajomością naszego miasta: odwiedzili budynki użyteczności publicznej, zwiedzali kościół farny pw. św. Marii Magdaleny, klasztor i kościół OO. Bernardynów, a także uczestniczyli w lekcji muzealnej z p. kustosz Aleksandrą Żółkoś w Muzeum Historycznym - Pałac w Dukli. Jury pod przewodnictwem Krystyny-Boczar-Różewicz miało trudne zadanie, bo dzieci były znakomicie przygotowane. Nagrody rzeczowe dla wszystkich finalistów ufundował burmistrz Dukli Andrzej Bytnar.

Wyniki Turnieju Wiedzy o Dukli:

I miejsca: Anna Głód (klasa IIa), Maria Haduch (klasa IIb), Adrian Czarniawski (klasa IIc)

II miejsca: Julia Sajdak (klasa IIa), Emilia Szczęsny (klasa IIb), Milena Przystasz (klasa IIc)

III miejsca: Zuzanna Krowicka (klasa IIa), Gabriele Pustułka (klasa IIb), Karolina Gałka (klasa IIc).

Wyróżniena: Anastazja Batycka, Karol Rąpała (klasa IIa), Bartosz Matusik, Emilia Staroń (klasa IIb), Michał Pałka, Oliwia Zborowska (klasa IIc)

Finalistom i laureatom, a także wychowawczyniom i rodzicom serdecznie gratuluję. Dzieci wykazały się szczegółowa wiedza szczególnie o kościołach i muzeum.

2015-03-13