Andrzej Dziedzic przewodniczącym Rady Miejskiej w Dukli

burmistrz Dukli, zaprzysiężony

O godz. 17.00 1 grudnia 2014 r. rozpoczęła się I sesja Rady Miejskiej w Dukli VII kadencji, otworzył ja najstarszy wiekiem radny Jan Marszał.

Przed otwarciem sesji ustępujący burmistrz Marek Górak i jeszcze burmistrz elekt Andrzej Bytnar wręczyli sołtysom zaświadczenia o wyborze na sołtysa. Strażacy z Zarządu Gminnego OSP podziękowali ustępującemu burmistrzowi za współpracę, za wspieranie OSP Gminy Dukla i przekazali mu symboliczny strażacki hełm.

Po otwarciu sesji przez radnego Jana Marszała przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Dukli Mirosław Matyka wręczył radnym zaświadczenia o wyborze na radnego i burmistrzowi elektowi Andrzejowi Bytnarowi o wyborze na burmistrza. Radni złożyli ślubowanie, które odczytał najmłodszy radny Rady Miejskiej Tomasz Węgrzyn:
"Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców". Wypowiedzeniem słów: Ślubuję, tak mi dopomóż Bóg i podniesieniem ręki - radni zostali zaprzysiężeni.

Następnie Rada powołała komisję skrutacyjną, która przeprowadziła wybory na przewodniczącego Rady i jego zastępców. Przewodniczącym został Andrzej Dziedzic, a zastępcami Halina Pietruś i Bohdan Gocz. Radni dobrowolnie wpisali się do komisji, zachowując zasadę, jeden radny może działać tylko maksymalnie w dwóch komisjach. Składy komisji podamy w skanach uchwał.

Kolejnym ważnym punktem obrad I sesji było zaprzysiężenie burmistrza Dukli Andrzeja Bytnara:
Obejmując urząd Burmistrza Dukli, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. Tak mi dopomóż Bóg - odczytał burmistrz i podpisał akt ślubowania.
Złożenie ślubowania zakończyło I Sesję Rady Miejskiej w Dukli.

2014-12-02