Pustelnia św. Jana i cerkiew w Chyrowej Perełkami w Koronie Województwa Podkarpackiego

Przez dwa miesiące internauci głosowali w 16-tu regionalnych plebiscytach portalu naszemiasto.pl na niezwykłe budowle i perły architektury .Wśród zgłoszonych do plebiscytu znalazła się m.in. Pustelnia św. Jana z Dukli, cerkiew w Chyrowej czy też Muzeum Historyczne w Dukli.

W każdym z województw głosowano na budowle, które do 30 czerwca 2009 należało zgłosić do udziału w plebiscycie. Głosowanie trwało od 1 lipca do 31 sierpnia. W tym czasie można było nie tylko zagłosować, ale też wykorzystać wakacyjny czas do zobaczenia ciekawych miejsc. Przesłaniem zabawy była, bowiem promocja atrakcyjnych miejsc, które warto w Polsce zobaczyć. W województwie podkarpackim zostało zgłoszone do plebiscytu 44 budowle spośród, których należało wybrać tylko 10. Najwięcej głosów interanutów zdobył zamek w Baranowie Sandomierskim 7283, następnie Pustelnia św. Jana głosów 3969. Wśród perełek znalazła się także cerkiew w Chyrowej z liczbą głosów 357.

Perły architektury w Koronie Województwa Podkarpackiego 2009

- zamek w Baranowie Sandomierskim,
- Pustelnia św. Jana w Dukli,
- cerkiew w Uluczu,
- skansen w Kolbuszowej,
- zamek w Przemyślu,
- cerkiew w Łopience,
- klasztor benedyktynek w Jarosławiu,
- Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku,
- pałac Tyszkiewiczów w Weryni,
- cerkiew w Chyrowej

Więcej informacji na stronie na www.naszemiasto.pl.

Poniżej zdjęcia "naszych" Pereł

Pustelnia Św. Jana z Dukli