Opieka stomatologiczna w nocy i święta

Od 1 stycznia 2009 r. w Krośnie rusza pogotowie stomatologiczne, które będzie działało na zasadzie kontraktu z NFZ w dziedzinie doraźna pomoc stomatologiczna. Placówka funkcjonować będzie w ramach Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie przy ul. Grodzkiej. Przez ostatnie cztery lata mieszkańcy Krosna i sąsiednich powiatów byli pozbawieni bezpłatnej opieki stomatologicznej w nocy i dni świąteczne. W efekcie chorzy z bólem lub urazem zęba mieli dwa wyjścia: albo skorzystać z usług gabinetu prywatnego albo jechać do Rzeszowa gdzie do tej pory funkcjonowało najbliższe pogotowie stomatologiczne. Województwa Radni Sejmiku Wojewódzkiego przyznali dotację w wysokości 100 000 zł na wyposażenie gabinetu stomatologicznego w Krośnie.

"Pogotowie Stomatologiczne - Pomoc Doraźna" - jak sama nazwa wskazuje ma służyć pacjentom w nagłej potrzebie (ból lub uraz zęba). W gabinecie stomatologii doraźnej lekarze dyżurni nie będą prowadzić leczenia przewlekłych schorzeń stomatologicznych, a jedynie fachowo zaopatrzą pacjenta.

Pomoc udzielana będzie wszystkim ubezpieczonym, którzy przedstawią aktualny dokument potwierdzający ubezpieczenie pacjenta (będzie to rygorystycznie przestrzegane), osoby nie posiadające ubezpieczenia zostaną przyjęte za pełną odpłatnością.

Gabinet wyposażony jest w nowoczesny sprzęt stomatologiczny, aparat RTG i kompletny zestaw innych specjalistycznych urządzeń. Lekarze stomatolodzy dyżurować będą w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) od godziny 19.00 do 7.00, a w dni wolne od pracy i święta całodobowo od godziny 7.00 do 7.00. Telefon do pogotowia stomatologicznego w Krośnie - 013 43 202 22.

2009-01-26