3. miejsce w Polsce w kategorii 2 gwiazdek

dla Transgranicznej Informacji Turystycznej w Dukli

Podczas Targów TT Warsaw PTAK Expo Show w Nadarzynie Polska Organizacja Turystyczna rozdała nagrody w ramach E-Konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce. Kapituła wyłoniła 13 laureatów w 4 kategoriach.

Celem organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną E-Konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce jest wyłonienie najlepszych i wyspecjalizowanych podmiotów z zakresu informacji turystycznej. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło blisko 50 podmiotów z całej Polski. W rywalizacji brały udział te centra i punkty, które pomyślnie przeszły proces E-Certyfikacji Informacji Turystycznej w ramach rozwoju Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Wnioski konkursowe były zgłaszane elektronicznie w aplikacji TurApka.

2022-11-28

Zaproszenie do wypełnienia Ankiety

Zaproszenie do wypełnienia Ankiety  „Ocena i analiza systemu transportu pasażerskiego w Aglomeracji Krośnieńskiej”.

Pytania ankiety są skierowane do osób zamieszkujących teren Aglomeracji Krośnieńskiej, która obejmuje miasto Krosno i powiat krośnieński. Badanie jest całkowicie anonimowe, uzyskane wyniki zostaną wykorzystane w pracy inżynierskiej studentki 4 roku kierunku Transport na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki , której tematem jest analiza systemu transportu pasażerskiego w Aglomeracji Krośnieńskiej.

Link do ankiety:

2022-11-23

Dystrybucja węgla kamiennego w gminie Dukla

Gmina Dukla zawarła umowę na zakup węgla kamiennego z TAURON WYDOBYCIE S.A. z siedzibą w Jaworznie zgodnie z ustawą z dnia 27 października 2022 roku o preferencyjnym zakupie paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. z 2 listopada 2022 r., poz. 2236).
Zakupiony przez Gminę Dukla węgiel kamienny pochodzi z Zakładu Górniczego „SOBIESKI” w Jaworznie.
W imieniu Gminy Dukla dystrybucję węgla prowadzą podmioty:
1.Firma Handlowo-Usługowa Szafran Grzegorz, 38-450 Dukla, ul. Żwirki i Wigury 7
2. Ryszard Ciuła. Transport i Handel. Materiały Budowlane. Opał, Nawozy Sztuczne, 38-450 Dukla, ul. Parkowa 3
Osoby, które zgłosiły zapotrzebowanie na zakup węgla będą informowane telefonicznie, zgodnie z kolejnością zgłoszenia (decyduje data wpływu na wniosku: Zapotrzebowania na zakup węgla kamiennego).
Informowanie zgłaszających zapotrzebowanie na zakup węgla rozpocznie się 23 listopada 2022 roku.

2022-11-23

Zawiadomienie o LXIV sesji Rady Miejskiej w Dukli

Z A W I A D O M I E N I E

Na podstawie art.20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2022 r. poz.559 ze zmianami)

na dzień 29 listopada 2022 r. (wtorek) o godz.11.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dukli LXIV sesję Rady Miejskiej w Dukli.

2022-11-22

„Powrót do zdrowia – powrót do pracy” po kryzysie psychicznym

Doświadczyłeś kryzysu psychicznego i nie możesz wrócić do dotychczasowej pracy?

Praca, którą wykonywałeś jest dla Ciebie zbyt dużym obciążeniem i zastanawiasz się jakie zawody możesz obecnie wykonywać?
Zgłoś się do nas! Pomożemy Ci się przekwalifikować i znaleźć nowe zatrudnienie.

Przed wystąpieniem choroby byłeś osobą samodzielną i aktywną, odnoszącą sukcesy. Teraz trudno Ci znaleźć pracę, a wiesz, że aktywność zawodowa ma istotny wpływ na proces zdrowienia. Skorzystaj z bezpłatnej oferty PFRON realizowanej w Ośrodkach Rehabilitacji Kompleksowej dla osób po kryzysach psychicznych. Ośrodki mają charakter otwarty. Będąc uczestnikiem projektu możesz odwiedzać rodzinę w dni wolne od zajęć, a najbliżsi zostaną zaproszeni do ciebie na wspólny weekend połączony z zajęciami. W Ośrodku zdobędziesz nowy zawód dostosowany do twoich obecnych możliwości zdrowotnych. Polepszysz również swój stan zdrowia korzystając z pomocy specjalistów. Na zakończenie zespół ekspertów pomoże Ci znaleźć pracę.

2022-11-17

Dukla świętowała 11 listopada 2022

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Dukli rozpoczęły się o godzinie 10.00 Mszą św. za Ojczyznę, która została odprawiona w kościele parafialnym pw. św. Marii Magdaleny przez proboszcza parafii Stanisława Siuzdaka i o. Tadeusza z klasztoru OO. Bernardynów. Uroczystą Mszę św. uświetniły poczty sztandarowe z Liceum Ogólnokształcącego w Dukli i z DH Iskra z Dukli.

Po Mszy św. w montażu słowno-muzycznym nawiązującym do odzyskania 104 lata temu przez Polskę niepodległości wystąpiły dzieci z klas drugich Szkoły Podstawowej w Dukli. Dzieci pięknie śpiewały patriotyczne pieśni i recytowały swoje role, a przygotowane zostały przez wychowawczynie: Cecylię Ganczarską, Halinę Jurczyk i Agatę Madej, nauczycielki z dukielskiej szkoły. Gratulujemy!! Dzieci były perfekcyjnie przygotowane i zebrały duże brawa.

2022-11-14

Zielono mieć chcemy... więc sadzić idziemy!

To już trzeci projekt z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w Równem!!!

Stowarzyszenie Miłośników Równego "RÓWNIANIE" w ramach kolejnego projektu wykonało aranżację zieleni na placu zabaw i siłowni plenerowej w Równem. Wykonano profilowanie skarp, które zostały zabezpieczone agrotkaniną. Na skarpach zasadzono rośliny zadarniające. Spulchniono i użyźniono ziemię, wytyczono rabaty i zamontowano palisady drewniane. Rabaty obsadzono roślinami wieloletnimi oraz kwiatami cebulowymi. Posadzono symboliczne drzewo - Wiąz oraz zasiano trawnik. W prace zaangażowali się mieszkańcy Równego oraz gminy Dukla. Prace w dużej części zostały wykonane w ramach wolontariatu.  Z dotacji zostały zakupione narzędzia ogrodowe, rośliny i inne materiały niezbędne do wykonania prac. Prace podsumowano wspólnym ogniskiem integracyjnym i konkursem sprawnościowym z nagrodami.

2022-11-14